چهارشنبه بیست و نهم تیر ۱۳۹۰

بیوگرافی بهرام مشیری

ضرر عالم بدون تذهیب بیشتر از جاهل بدون دانش است.امام خمینی (ره)
بهرام مشیری متولد ۱۳۲۶ هجری خورشیدی، پدرش جواد مشیری اهل روستای دُر (از توابع گلپایگان) و مادرش دختر میرزا حسین خان انتظام الملک از ایل "هفت لنگ بختیاری" است. وی پس از اخذ دیپلم در گلپایگان در دوران پهلوی دوم وارد دانشکده پلیس شد.
 
بهرام مشیری در سال 1970 میلادی به امریکا سفر نمود،وی دارای مدرک لیسانس در رشته علوم مواد و مهندسی از دانشگاه Catholic university of America می باشد.قبل از انقلاب الامی بهرام مشیری در ارتش خدمت می نمود و با توجه به اشتیاق به مسائل تاریخی از نظام انصراف داد و به مسائل پژوهشی در مسئال ادبی و تارخی نمود.
وی از سال 2002 به عنوان برنامه ساز در رسانه های فارسی زبان مشغول به فعالیت شد و برنامه هایی با عناوین تاریخی و ادبی تهیه می کند.وی هم اکنون برنامه ای با عنوان "سرزمین جاوید" در تلویزیون پارس اجرا می کند.
در آمریکا در رشتهٔ مهندسی شیمی شروع به تحصیل کرد و در همان رشته مدرک فوق لیسانس خود را اخذ نمود. دانشگاهی که وی در آن تحصیل نمود Catholic University of America می‌باشد. به گفتهٔ خودش به محض ورود به آمریکا تصمیم می‌گیرد که با مطالعه و تحقیق دریابد که چرا جنبش آزادی خواهی مردم ایران که از صدر مشروطه اغاز شده بود به اینجا رسیده‌است.
 
منابع مورد استفاده در برنامه "سرزمین جاوید" بهرام مشیری
 
آیا مطالعه بخش هایی از کتب مختلف به صرف اینکه نام آنها کتاب است صحیح می باشد،برداشت مطالب مورد نیاز برای تهمت پراکنی و شایعه افکنی در فضای تاریخی و اسلامی چیزی است که بهرام مشیری آن را منابع نوشتاری خود می داند و از آن همینطور که پیشتر گفته شد برای مبارزه استفاده می کند.مثال های بیشماری در این باب وجود دارد،من باب مثال در مورد ازدواج با دختر شیرخواره...!!!بله،اشتباه نشنیده اید،بهرام مشیری در اظهار نظری عجیب و غریب که معلوم نیست از کدام منابع آن را استخراج نموده اند عنوان کرد که در اسلام ازدواج با دختر شیرخواره جایز است!
در نظر وی اسلام یک دین کامل تعریف نمی شود؛ولی دلیلی هم ندارد که ایشان به خاطر اینکه این دین را قبول ندارند با گفته ها و بعضا صحبت هایشان دیگران را از این مهم باز دارند.
 
نقد قرآن
سخنان بهرام مشیری درباره "قرآن کریم" بسیار نا آگاهانه و از روی نیت دشمنی می باشد که معلوم نیست ایشان به چه سبب با این دین آسمانی که بنا بر گفته صریح دیگر ادیان آسمانی آخرین دین و کامل ترین از سوی خداوند رحمان و رحیم است،وی در اکثر مواقع با سوء نظر و دیدگاه صرف مبارزاتی درباره آیات قرآن کریم و همچنین احادیث اظهار نظر نموده و بدون آنکه درباره ادعای خود مدرک و سندی معتبر ارائه دهد تنها گوشه ای از مطالب دلخواه را برگزیده و به خورد بیننده می دهد!
 
خوشبختانه منابع خوبی در فضای اینترنت وجود دارد که همگی به نوعی سخنان بهرام مشیری در مورد قرآن و دیگر مسائل را نقض می کند،یکی از این منابع وب سایت جناب"مصطفی حسینی طباطبایی" می باشد،ایشان درباره سخنان بهرام مشیری اظهار نظر می فرمایند و یک به یک نظرات بهرام مشیری درباره قرآن و احادیث را به چالش می کشند.
 
هدایت امت توسط خداوند کریم و پیامبر (ص) و یا ...
آیا اسلام جایگاه زن را پایین تر و کم ارزش تر از مرد می داند؟
تغییر نام استان خراسان رضوی
وی در اظهار نظری سخیفانه استان خراسان رضوی را مایه ننگ ایران دانست و خواستار تغییر نام آن شد.صرف اینکه مزار امام هشتم شیعیان حضرت امام رضا (ع) در این نقطه از مملکت می باشد و یا اینکه یکی از پایگاه های قدرتمند حوزه در آن قرار دارد و به تربیت علما اسلام می پردازد،دلیل می شود!!؟
 
 
روابط بهرام مشیری با خاندان منحوس پهلوی
شما شاید بارها و بارها بی طرفی سایت را در بیوگرافی اشخاص مشاهده نموده اید،این بار نیز به رسم صاداقت می نویسم که:
 
بهرام مشیری علی رغم همه تهمت پراکنی ها و برخی دست اندازی ها در عرصه تاریخی و اسلامی رابطه چندان خوبی با خاندان منحوس پهلوی نداشت و ندارد و بهتر بگویم می خواهد که سر به تنشان نباشد...!!!
در یکی از همین وب سایت های طرفدار سلطنت طلب می خواندم:
هرکسی برنامه های بهرام مشیری را دیده باشد در اینکه او کوچکترین حسن ظنی نسبت به پهلوی ها و خانواده پهلوی ندارد شکی نمی کند.در لینک زیر سخنان او را میشنویم که چکیده اش این است:
خوکشی علیرضا پهلوی دلیلش این بوده که او را به بازی نمی گرفتند و تحت فشار بوده که چرا فیس بوک نداشته باشد و با رسانه ها تماس نداشته ،به این دلیل که نکند جاذبه رضاپهلوی استکم شود و نیز میگوید که علیرضا پهلوی سواد داشته و یکی دوتا لیسانس داشته و کلی تعریف از علیرضا پهلوی و اضافه میکند که رضا پهلوی دارد از مرده علیرضا سوء استفاده سیاسی می برد.درحالی که مشخص است که این خود بهرام مشیری است که دست به این کار زشت زده تا بازهم پهلوی ها را بکوبد.
اینجا که اینقدر سنگ علیرضا را به سینه میزند تنها برای خراب کردن رضاپهلوی است!
مگر نمی گوید که علیرضا با سواد بود و باید از سواد او استفاده می شد؟ بسیار خوبسوال اینجاست که اگر علیرضا مصاحبه با رسانه ها را شروع میکرد و فیس بوک و .... اولین کسی که یقه او را می گرفت همین بهرام مشیری بود که به او میگفت: تو فکر میکنی کی هستی و چه حقی داری که برای مردم ایران مصاحبه میکنی؟
می گفت تو که سه تا لیسانس داری چرا به پدرت ناسزا نمی گوئی و این حرفهایی که مصدق پرستان همواره می زنند. مشیری به علیرضا نمی گفت که نظرت در بارهآبادانی هایی که پدر و پدر بزرگت کردن چیست !!؟بلکه توی سر همین علیرضای تحصیلکرده هم میزد!!!
وی در حال حاضر مشغول انتشار 2 کتاب به نامه های "در مصیبت و در بازتاب" می باشد که مربوط به جنگ های مغول و عرب در ایران می باشد و بازتاب آن در جهان کنونی .وی علاوه بر انتشار کتاب در زمینه موسیقی و سرودن ترانه نیز تبحر داشته و از این راه نیز امرار معاش می کند.
 
دریافت کمک های نقدی
در وب سایت ایشان صفحه ای نیست که علاوه بر مطلب مورد نظر پیامی در رابطه با کمک های نقدی نداشته باشد،توجه شما را به چند مورد از پیام های "کمک نقدی" در وب سایت "بهرام مشیری" جلب می نمایم:
 
جهت حمایت و پشتیبانی میتوانید یا از طریق credit dard و یا "چک داخل آمریکا" رابه آدرس زیر ارسال فرمائید :

منبع:سایت ما هستیم-سایت مصطفی حسینی طباطبایی-سایت همبستگی هامبورگ

نوشته شده توسط admin در 23:1 |  لینک ثابت   •